İklimleyiciler

Difüzör havanın çıkış yerinin daraltılarak hava hızını arttıran ve daha geniş alana yayılmasını sağlayan aletlerdir. Daha çok metrekare olarak geniş alanların ısıtılması veya soğutulması işlemlerinde ek preparat olarak kullanılırlar. Difüzörlerin iki çeşidi bulunmaktadır. Drum Jet Difüzör, Jet difüzör.

Jet Difüzör, Büyük salonlar, alışveriş merkezleri, havalimanları gibi geniş alanlarda üflenen havanın yatay olarak veya tek bir yöne ve geniş alanlara yayılmasını sağlayan aletlerdir. Aerodinamik bir dizaynla çalışırlar. Firmalara göre değişik modellere sahiptirler. Hepsindeki ortak özellik 360 derece her yöne dönebilen ve çıkan havanın bütün alanlara eşit dağılımını sağlarlar. Drum Jet Difüzör ise yine aynı şekilde geniş mekânlarda, fuar ve alışveriş merkezleri gibi alanlarda hava ısısını kontrol altında tutmakta kullanılırlar. Alüminyum profilden imal edilmektedir.

Daha çok hem geniş mekânlarda hem de yüksek tavanlı geniş mekânlarda kullanımı yaygındır. Bu difüzörler havayı hem yüksek mesafeye hem de uzun mesafeye atarak ısının geniş alana yayılmasını sağlarlar. Aerodinamik özellikleri sayesinde çalışırken çok düşük sesle çalışmaktadırlar. Hem ısıtma hem de soğutma gibi iki tür iklimleme seçeneklerine sahiptir. Difüzörler minimum iki buçuk metre maksimum 6 me tre yüksekliğe monte edilmektedir. Havanın ısısına bağlı olarak dağıttığı havanın şeklini değiştirebilen özelliklere sahiptir. Isınan ve soğutulan hava tek bir yerde kalmaz homojen bir biçimde tüm alana yayılır. Üç ayrı kanala monte edilebilmektedir. Düz geometrik alan, yuvarlak dairesel alan ve duvara monte edilebilmektedir.

Şık görsel tasarıma sahip olan Difüzörler havanın iklimlendirilmesi için en fazla tercih edilen ürünlerdir. Değişik renk ve modelleri bulunmaktadır. Hava sıcaklığının değiştiği durumlarda dahi bu ısı değişikliği Difüzörler sayesinde hissedilmez. En önemli özelliklerinden biride budur. Isı derecesi tercih edilenin dışına çıkmamaktadır. Bu sayede uygun iklimleme sağlanmış olur.

Kaynak : https://www.turkvent.com.tr

Msn Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Msn Hotmail şifresini değiştirmek isteyen siz değerli okuyucularımız için adım adım bu işlemin nasıl gerçekleştirileceğini anlatacağız. MSN şifresi nasıl değiştirilir bilmiyorsanız, yazının devamını okuyup talimatları takip ederek bu işlemi kendiniz gerçekleştirebilirsiniz.

msn şifresi nasıl değiştirilirÖncelikle kişisel bilgisayarınızın araç çubuğuna web adresini yazacaksınız. Sayfa açıldığında kendinize ait olan kullanıcı adınızı ve kullanıcı şifrenizi yazıp kendi hesabınıza giriş yapacaksınız.

Kişisel hesabınıza giriş yaptıktan sonra sayfanın sağ üst köşesinde yer alan ” seçenekler ” butonuna tıklayıp ” Kişisel Bilgilerinizi Görüntüleyin ve Düzenleyin ” isimli menüye giriş yapacaksınız.

Bu aşamada karşınızda sizin kişisel bilgileriniz görüntülenecektir. Burada ” Parola Sıfırlama Bilgisi ” görüntüsünün altında ” değiştir ” butonu yer alıyor. Bu butona tıklayacaksınız. Burada karşınıza yeni bir sayfa açılacak.

Bu sayfada ilgili yerlere önce kullanmış olduğunuz eski şifrenizi, daha sonra yeni kullanmak isteyeceğiniz şifreyi yazacaksınız. Son olarak ise ” kaydet ” butonuna basacaksınız ve böylece şifre değiştirme işleminiz tamamlanmış olacak.

Kış Bahçesi Dekorasyonu

Dekorasyon aslında’ süslemek’ anlamına gelir ve herkesin dekorasyonla ilgili gizli bir hayali vardır. Hani demez miyiz; kendi evimiz olunca, salon böyle olsun. Mutfak şöyle olsun. Duvarlar şu renk olsun diye. Bu hayaller aslında olmazsa olmazlardır. İnsanı gülümsetir ve düşündükçe keyif verir. Tabi dekorasyonu sadece evle sınırlamak yanlış olur. Dekorasyon yaşadığımız, çalıştığımız, zaman geçirdiğimiz her yerde yapılabilir. İnsan, arabasını, çalışma odasını hatta kitap raflarını bile dekore edebilir. Bu konuda eğitim almak isteyenler son yıllarda çok revaçta olan ‘süsleme ve dekoratif sanatlar’ bölümünde okuyabilirler. Bu uçsuz bucaksız sanatın en egzotik bölümlerinden biri de Kış bahçesi dekorasyonudur.

kış bahçesi dekorasyonuKış bahçesi dekorasyonu özellikle müstakil evlerin en keyif verici bölümlerinden biridir. Öncelikle bu alanı evin neresine yapacağımıza karar vermemiz gerekir. Bazen yaşadığımız yapıya bitişik yapılır. Bazen de bahçenin daha manzaralı bağımsız bir bölümü tercih edilebilir. Önemli olan doğal ortamı yaşam alanı haline getirmek olduğundan Dış cephesinin tamamen camla kaplı olması bu dekorasyon türünün en önemli özelliğidir. Özellikle kafeteryalara bitişik olarak tasarlanmış bu mekanlar giderek artmaktadır.

Havalandırması kolay olduğundan sigara içenlerin en çok tercih ettiği bölümlerdendir. Ayrıca Kışın yağış alacağından üst kısmı çatı şeklinde eğimli olmalıdır. Zemin kolay yıkanabilmesi için genelde seramik döşenir. Bence durumu olanların granit döşemesi daha şık olur. Böylece benim de bir hayalim ortaya çıkmış oldu. Her neyse, kış bahçesi dekorasyonu için genelde ahşap veya çelik kullanılır. Ahşap ağaçtan yapıldığı için doğaya daha uyumlu olacaktır tavsiye ederim. Benim için güvenlik önemli diyorsanız çelik kullanmanız daha doğru olacaktır.

Kış bahçesi dekorasyonu için diğer bir konuda iç süslemedir. Dekor ne kadar güzel olursa o kadar keyifle kullanılır. Genellikle bu bölüm de duvar olmaz ve metre kare olarak küçüktür. Bu yüzden dekore etmek kolaydır. Sade ve şık olmak her zaman iyidir. Aslında önemli olan bu mekanda ne kadar vakit geçirdiğiniz. Mesela; televizyon varsa bu mekanın hakkını veren şık bir oturma grubu olmazsa olmazlardandır. Diğer önemli bir konu ise mekanın ısıtmasıdır. Genellikle elektrikli ısıtıcılar kullanılır. Soğuk kış günlerinde insanın içini ısıtan bu mekanın tadını çıkartmak istiyorsanız mutlaka sıcak bir çaya ve battaniyeye ihtiyacınız olacaktır. Eğer bir de sevdiğiniz biri yanınızda ise keyifle zaman geçirmek için daha ne bekliyorsunuz.

Toy Kuşlar

Herhangi bir dalda gelişmemiş olan kişi olarak biliriz bu ismi. Tabii ki ismi bu olduğuna göre isminin geliş hikayesi de olmalı. Evet kesinlikle var. Bu kuşlara bu ismin verilmesinin nedeni avcılarına kolay bir şekilde hazır yemek olmalarıdır. Bunun en büyük nedenlerinden birisi diğer birçok kuş türüne nazaran daha iri bir kuş türü (Avrupa’nın en iri kuş türü )olduğu için buda doğal olarak yavaşlamalarına ve avcılarına bir bakıma hediye olmalarına yol açıyor.

toy kuşlarBu ilginç kuş türünün belirgin özelliklerine. Öncelikle yukarda bahsettiğimiz üzere Avrupa’nın en iri kuş türü olması onu geniş bir coğrafyada özel kılıyor. Başka bir özel yanı ise uçabilen en büyük kuş türü olmasıdır. İri vücutlu olmaları hızlı bir şekilde uçabilmelerini engelliyor. Tüyleri kahverengi ve bacakları da oldukça iridir. Erkeklerinin kanat açıklığı 260 cm ağırlıkları ise 18 kg’dır. Dişiler ise ancak bunun yarısı yani yaklaşık 8-9 kg’a kadardırlar. Yeşil bitkiler, böcek ve tohum gibi maddelerle besleniyorlar. Kuluçka süreleri 30 gün civarındadır. Bir seferde en fazla 3-4 yumurta yapabilmektedirler. Tüm bu özellikleri yanı sıra eti en lezzetli kuş türlerinden biridir.

Toy kuşları; Moğolistan’dan İspanya’ya kadar çok geniş bir coğrafyaya yayılmışlarıdır. Bu yüzden bu kuşlar göçmen kuş türü sınıfına girerler. Yavruları hemen büyüdüğünden dolayı göç konusunda sıkıntı yaşamazlar. Sayı olarak en fazla ispanyada bulunurlar. Yaklaşık 5000 adet. Ülkemize yaz mevsiminde uğrayıp kış mevsiminde sıcak ülkeler arasında yer alan farikaya göç ederler.

Etinin çok lezzetli olmasından dolayı sürekli bir avlanılma durumuyla karşı karşıya kalan bu kuşların doğru orantılı olarak sayıları azalmaktadır. Bu duruma çare bulmak için yetkililer bu kuş türünün avlanılmasına karşı cezalar getirilmesini planlanmaktadır.

Çalarken Dinlet Nasıl İptal Edilir?

Herkes telefonunun diğer kişilerden daha özel olmasını ister. Hatta öyle ki çalarken dinlet özelliği ile sizi arayan herkes sizin tarzınız hakkında bilgi edinmektedir. Seçilen müzikler, ya da ünlü kişilerin komik skeç konuşmaları gibi bir çok ses kaydı içeren çalarken dinlet özelliği ile sizi arayan kişiler standart arama sesi duymak yerine, seçmiş olduğunuz özel şarkıları dinlemektedirler. Bazen şarkıların modası geçmekte, eskisi kadar trend olmaya devam etmemektedirler. Ya da eskisi kadar müzik tarzınızı göstermemektedir. Müziklerin bazıları takım ve taraftar müzikleri de olabilmektedir. Bu özellik bütün telefonlar tarafından algılanmaktadır ve her cihaza uyumludur.

çalarken dinlet nasıl iptal edilirÇalarken dinlet nasıl iptal edilir? Bu uygulamadan sıkıldığınız taktir de çalarken dinlet servisini iptal etmek ise çok kolay büyük harfler ile IPTAL DİNLET yazmanız ve 2222′ ye göndermeniz yeterlidir. Bu işlemi uyguladıktan sonra telefonuzun arama sesi tekrar standart olacaktır. Ayrıca çalarken dinlet abonesi olduktan sonra dilediğiniz müzik ve sesi seçebiliyor, tarzınızı herkese belli edebiliyorsunuz. Bu uygulama bir çok kişi tarafında kullanılmaktadır.